Dobierz strój kąpielowy do swojej sylwetki

Można wyróżnić w sumie cztery typy figur z odmiennymi kształtami i cechami charakterystycznymi, do których następnie trzeba koniecznie dopasować strój kąpielowy. Na szczęście my dzisiaj przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po damskich sylwetkach, gdzie podpowiemy co najlepiej będzie je podkreślać.

Jabłko

Pierwszą z nich jest figura w kształcie litery „O”, która wyróżnia się między innymi szerokimi ramionami i większym biustem, a także nadmiernie odkładająca się tkanką tłuszczową na brzuchu, przy czym nogi takiej kobiety są szczupłe i wąskie, a pupa płaska. Wszystko to razem przypomina właśnie kształt jabłka, do którego następnie trzeba dobrać odpowiedni strój kąpielowy.

W tym przypadku możemy polecić głównie tankini, które zakryje wszelkie niedoskonałości, w tym brzuch i boczki, natomiast zaakcentuje Twoje atuty jak biust czy długie nogi. Polecamy serdecznie wybór kostiumów wiązanych na szyi, dzięki czemu piersi zostaną stabilnie i zmysłowo podkreślone, a wyższy stan u dołu stroju sprawi, że nogi staną się jeszcze dłuższe i zgrabniejsze.

Gruszka

Przy tym typie sylwetki można zwrócić uwagę głównie na wąskie ramiona i szerokie biodra wraz z udami, co powoduje, że ciało przypomina kształtem gruszkę lub literę „A”. Chcąc zatuszować obfite kształty dolnych partii ciała, koniecznie musisz zaopatrzyć się w majtki z wyższym stanem, a najlepiej, gdyby były ciemniejsze i jednolite. Równie dobrym pomysłem będzie falbanka przy dolnej części stroju, podobnie jak przy górnej, dzięki czemu Twój biust zostanie optycznie powiększony, a dysproporcje w kształtach ciała zostaną wyrównane.

Klepsydra

Inaczej przyrównywana jest także do literki „X”, gdzie kobieta posiada zarówno szerokie ramiona i większy biust, wcięcie w talii oraz szerokie biodra. Często ten typ figury jest traktowany jako idealny, ze względu na równe proporcje, które kojarzone są z typowo kobiecymi kształtami. Właśnie ten typ sylwetki jest prawie zawsze efektem ciężkiej pracy na siłowni lub uprawiając inne sporty, dzięki czemu zyskujesz płaski brzuch, jędrną pupę i pięknie wyrzeźbione smukłe nogi.

Wówczas znacznie łatwiej o dobory stroju kąpielowego, ponieważ większość fasonów powinna pasować do Twojego typu sylwetki. Na pewno świetnie sprawdzi się wariant bikini ze zwykłymi majtkami, jak i stringami. Jednak polecamy wypróbować słynne ostatnimi czasy monokini, czyli kostium jednoczęściowy z mocno wyciętymi bokami brzucha, udami czy plecami. Są bardzo skąpe i świetnie eksponuje wszystkie Twoje największe atuty.

Papryka

To jedna z wielu nazw, które określają typowo chłopięcą budowę ciała. Innymi podobnymi są litera „H” czy też prostokąt, które odzwierciedlają równo szerokość ramion i bioder. Cała sylwetka zamyka się jakby w jednej linii, przez co mamy wrażenie, że ciało się bardziej masywne i mniej kobiece, gdyż najczęściej w takich przypadkach brak wcięcia w talii.

W takiej sytuacji niezbędne okażą się biustonosze z szerokimi ramiączkami, dzięki czemu materiał nieco zakryje zbyt szerokie ramiona. Jeśli posiadasz za mały biust, powinnaś koniecznie kupić górną część kostiumu z wszelkimi wzorami i nadrukami, by optycznie powiększyć piersi. Natomiast dolna część stroju powinna posiadać mocniej wycięte nogawki, by odsłonić i ukształtować zgrabne i długie nogi. Dla Ciebie na pewno dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju motywy, ale unikaj spodenek lub bokserek na plaży jak ognia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *