Zainspiruj się Włochami

W dzisiejszym wpisie pragniemy wprowadzić Was w nieco bardziej żywiołowy i jednocześnie bardzo romantyczny klimat włoski, który można oczywiście odczuć również w Polsce, a wszystko dzięki markom odzieżowym, które prowadzą swoją produkcję na terenie śródziemnomorskiej kultury. Podpowiemy czego możesz się spodziewać po włoskiej modzie oraz jak możesz wykorzystać ją do wykreowania własnego stylu.

Kombinacje tkanin

Mając na myśli włoski styl i modę, można zauważyć jedno, a mianowicie różnorodność pod względem połączeń materiałów. Włosi absolutnie nie boją się eksperymentować i próbować zupełnie nowych i jednocześnie awangardowych zestawień, które mogą oczywiści wzbudzić pewne kontrowersje. Jednak jest to efekt pożądany, ponieważ liczy się jak największy rozgłos i uświadomienie ludzie, że moda może być również rozumiana w kategoriach zabawy i spontaniczności, a nie tylko ekskluzywności i luksusu w pełni kontrolowanego.

Właśnie te ciekawe łączenia kompletnie przeciwstawnych rodzajów materiałów jest głównym wyznacznikiem włoskiej mody, która stawia przede wszystkim na oryginalność. Zatem jeśli nie boisz się próbować nowych rzeczy, to właśnie ten styl okaże się dla Ciebie bardzo inspirujący, gdzie dominują wzorzyste struktury o równocześnie matowej i błyszczącej powierzchni.

Wszystkie żywioły w jednym

Podobnie jak w przypadku tkanin w sklepach z odzieżą włoską spotkasz się także z różnorodnością kolorów i odcieni. Ich dynamiczność widoczna jest w każdym elemencie garderoby zarówno męskiej, damskiej, jak i dziecięcej. Wszystko musi być ze sobą skontrastowane i nieoczywiste, co przecież charakteryzuje ogół włoskiego temperamentu. Zatem koniecznie jest wykorzystanie ciepłych i jaskrawych barw, które następnie są przełamywane odcieniami stonowanymi.

Wszystko wbrew pozorom prezentuje się bardzo harmonijnie, a użytkownicy cieszą się między innymi swoją oryginalnością i pozytywnym odzwierciedleniem mody, co również wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Ubrania włoskich producentów odznaczają się na tle innych niespotykanymi i odważnymi kompozycjami kolorystycznymi, które w rezultacie podkreślają oblicze całej stylizacji.

Brak symetrii

Kolejną istotną kwestią jest brak jakichkolwiek zasad równowagi, co przejawia się również w kroju odzieży. Ogólnie zakłada się, że moda wcale nie jest równomiernie rozłożona ani nie posiada żadnych konkretnych wyznaczników, gdyż jej interpretacja jest dowolna, co świadczy równocześnie o braku konieczności zastosowania linii prostych. W efekcie możesz spodziewać się wielu krzywizn i asymetrycznego cięcia, które nadaje odzieży wyrazistego i mocniejszego charakteru.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.