Strój dla aktywnych! Wybieramy ubrania sportowe dla mężczyzn

Wiele osób obecnie dużo trenuje oraz ćwiczy z różnych względów. Aby jednak móc swobodnie uprawiać sport, warto pomyśleć nad odpowiednim strojem. To ważne, aby podczas treningów i aktywności fizycznej czuć się komfortowo oraz swobodnie, nie ograniczając ruchów. W dzisiejszym artykule wybieramy strój dla aktywnych mężczyzn.

Jak powinien wyglądać dobry strój sportowy?

Wybór odpowiednich ubrań na siłownie, czy sport na zewnątrz to oczywiście kwestia indywidualna. Jedni lepiej czują się w szortach, legginsach, a inny w spodniach dresowych. Warto jednak dobrze zastanowić się, jaką odzież wybrać, aby podczas uprawiania sportu nie ograniczać ruchów, a skóra mogła swobodnie oddychać. Przy wyborze stroju powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Materiał

Materiał, z którego wykonana jest odzież ważny element – wpływa to na wytrzymałość ubrań i ich funkcjonalność. W przypadku sportowego stroju wybierz tkaniny syntetyczne. Nie sprawdzą się raczej włókna naturalne. Syntetyczne ubranie (np. modal, elastan, poliamid – w tym włókna elastyczne jak lycra i strecz) jest mniej odporne na rozciąganie, świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć.

  • Przepuszczalność powietrza i wilgoć

Tkaniny syntetyczne świetnie sobie poradzą z przepuszczaniem powietrza i odprowadzaniem wilgoci. To ważne podczas wyboru stroju sportowego ze względu na wzmożoną aktywność fizyczną i większą potliwość. Dlatego dobrze, aby odzież była również elastyczny, co wpływa na mniejszą rozciągliwość materiału.

  • Kolor i fason stroju

Wbrew pozorom to dla wielu dość istotny punkt podczas wybierania stroju sportowego. Na siłowni czy podczas treningów na zewnątrz spędzamy sporo czasu, dlatego nic dziwnego, że chcemy dobrze się czuć. Odpowiedni wygląd wpływa też korzystnie na samopoczucie i dodatkowy zastrzyk energii, który niekiedy jest przydatny podczas aktywności fizycznej. Wiele sklepów z odzieżą oferują jednak szeroką gamę fasonów i modeli ubrań w różnych kolorach.

  • Obuwie

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby podeszwa była elastyczna i dobrze amortyzowała podłoże. Do ćwiczeń najlepiej sprawdzą się buty do kostek, które nie będą ograniczać ruchów i dobrze usztywnią kostkę. Samo obuwie nie powinno być za ciasne ani zbyt luźne.

Odpowiednia bielizna sportowa

Oprócz stroju sportowego – szortów, legginsów, dresów, koszulki, bluzy i spodni należy zadbać także o bieliznę. Wybierzmy najlepiej sportową bieliznę, która jest elastyczna – nie będzie wówczas uciskać oraz rozciągać się. Powinna odpowiednio przylegać do ciała, ale tak, aby nie ocierać czy podrażnić skóry. Wiele mężczyzn zwraca dużą uwagę na ten element stroju, wybierając często legginsy sportowe lub spodnie, w których dobrze się czują podczas ćwiczeń i treningów. W lecie zdecydowanie wybierane są krótsze spodni czy szorty ze względu na wysokie temperatury. W zimie z kolei niektórzy wybierają nawet kalesony – wykonane z odpowiednich materiałów dobrze przylegają do ciała. Najczęściej spotkamy kalesony męskie ocieplane lub nieocieplane.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.