Płaszcz zimowy damski a typ figury

Wybór odpowiedniego okrycia wierzchniego nie jest do końca łatwe. W poniższym artykule przedstawimy kilka wariantów, w jaki sposób dopasować płaszcz do typu figury.

Typ figury a model płaszcza damskiego

Wyróżniamy wiele sylwetek o różnych kształtach oraz atutach. Oto kilka naszych propozycji:

  • Figura typu klepsydra

Sylwetka klepsydry ma wiele atutów, które warto wyeksponować – choćby talia, czy zachowane proporcje w górnej i dolnej części ciała. Z pewnością postaw na płaszcz, który podkreśli talię. W dodatku postaw na ciekawe zdobienia. Podczas cieplejszych dni możesz postawić na klasyczny trencz, który będzie idealny na wiosnę.

  • Figura typu gruszka

Do tego typu sylwetki warto wybrać płaszcze, które skupiają szczególnie górną część ciała. Dodatkowe wstawki na ramionach pozwolą wyrównać oraz zrównoważyć figurę. Zdecydowanie w tym przypadku polecamy wybór płaszcz o rozkloszowanym dole. Powinien on maksymalnie sięgać do kolan lub lekko za.

  • Figura typu jabłko

Kobiety o figurze jabłka z niewielkim wcięciem w talii oraz masywnej górze powinny postawić na klasyczny prosty płaszcz. Pożądany będzie szczególnie ten jednorzędowy o długości przed kolano. Prosty płaszcz będzie najlepszym wyborem, ale pamiętajmy, żeby wybrać modele, które będą odpowiednio pasować rozmiarem.

Materiał okrycia wierzchniego

Podczas wyboru odpowiedniego płaszcza zimowego powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na fason, ale również na materiał, z jakiego został on wykonany. Jest to o tyle ważne, że pozwoli nam określić również trwałość płaszcza. Warto celować w materiał, jakim jest wełna oraz wszystkie jej naturalne włókna (np. kaszmir, alpaka). Zachowają one ciepło, przepuszczają powietrze oraz są niezwykle trwałe i szybko się nie brudzą. Jednak inną alternatywą jest znalezienie modelu, który w swoich domieszkach jest mieszanką tkanin sztucznych i naturalnych. To także dobre jakościowo płaszcze zimowe. Wystarczy po prostu znaleźć fason, który będzie chronił nas przede wszystkim przed zimnem.

Wymiana ogumienia
Wymiana opon to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania i zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. W tym artykule...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.