Płaszcz męski – sprawdzi się w zimie?

Płaszcz męski stał się coraz częściej spotykanym elementem garderoby na ulicach. Nie kojarzy się już tylko z elegancką modą. Może być idealnym okryciem wierzchnim na co dzień jako przełamanie zwykłej kurtki. Czy płaszcz sprawdzi się w zimie?

Płaszcz męski – czy będzie wyglądać lepiej?

Okrycie wierzchnie to ważny element w codziennej stylizacji. Niekiedy uzupełnia cały nasz ubiór i sprawia, że staje się on spójny. Płaszcz natomiast nie tylko dodaje elegancji, ale również sprawia wrażenie, że nasza sylwetka jest odpowiednio zbudowana, a dane części ubioru doprane do siebie idealnie. W dodatku ten rodzaj okrycia wierzchnie będzie uniwersalnym elementem. Dlaczego? Gdy dobierzemy odpowiedni model, jesteśmy w stanie ubrać go na każdą okazję. Praca, uroczystość, spotkanie ze znajomymi – w tych poszczególnych sytuacjach sprawdzi się płaszcz męski. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy będzie on pasować do nas na co dzień, wybierzmy ten fason, który nie jest zbyt elegancką wersją. Nie bój się również łączyć płaszcza ze sportowymi ubraniami lub obuwiem. Z pewnością będzie to ciekawe zestawienie na co dzień. Płaszcz doda nie tylko elegancji, ale sprawi, że będziemy w stanie wybrać do na wiele okazji.

Model płaszcza męskiego

Najczęściej wybiera modele płaszcza to tzw. dyplomatka, bosmanka oraz budrysówka. Pierwszy z rodzajów to jednorzędowy fason, który sięga prawie do kolan. Jest najpopularniejszym płaszczem, który możemy spotkać w sklepach oraz na co dzień. Obecnie jednak coraz częściej nie przypominają swojego tradycyjnego wyglądu. Dodaje się do niego zdobienia lub inny krój. Sprawdza się najczęściej na oficjalne wyjścia oraz uroczystości. Bosmanka to z kolei płaszcz, który jest dwurzędowy z dużymi guzikami najczęściej z domieszkami naturalnych tkanin. Można go często mylić ze współczesnymi fasonami płaszczów, które są niekiedy ekstrawaganckie. Budrysówka to tradycyjne okrycie wierzchnie. Wykończony zapięciem w postaci kołków drewnianych, które odgrywają funkcję guzików. Niekiedy jedno lub dwurzędowy fason. Wśród pozostałych rodzajów mamy także typowy płaszcz trencz. Ten jednak model nie zawsze sprawdzi się podczas zimowych dni. Kurtki zimowe męskie w Born2be.pl to idealny wybór płaszcz, jak i typowych kurtek przeznaczonych dla mężczyzn. Pamiętajmy, że obecnie wiele płaszczy wygląda ja nowoczesne wersje lekkich kurtek.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.