Męska bielizna – wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby dobrać odpowiedni model

Moda męska w bieliźnie to nie tylko wygoda i komfort podczas noszenia, ale także różnorodny styl, wybór wielu krojów, a także odmienna kolorystyka. Producenci często stawiają na kolor, wzór oraz przede wszystkim odpowiedni dobór materiałów. Jak zatem wybrać odpowiednią męską bieliznę? Wszelkie wskazówki uzyskasz w poniższym artykule.

Materiał bielizny

Wszelkiego rodzaju męska bielizna, a zwłaszcza slipy i bokserki powinny być wykonane z elastycznego oraz przewiewnego materiały. Syntetyczne tkaniny zdecydowanie gorzej sobie radzą – nie przepuszczają odpowiedniej ilości powietrza, a także mogą powodować podrażnienia i zmiany skórne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest bawełna, niezawodna i zawsze się sprawdza. Gdy chcemy jednak, aby bielizna była bardziej elastyczny, wybierajmy modele z małą domieszką włókien sztucznych, np. poliestru. Nie wpływa to niekorzystnie na jakość. Niektóre fasony bielizny, szczególnie dla sportowców, mogą pochwalić się właściwościami hipoalergicznymi, a także nie powodują nadmiernej potliwości.

Wybór rozmiaru

Bielizna powinna dokładnie odpowiadać rozmiarowi, który nosimy. Zarówno slipy, jak i bokserki muszą dobrze przylegać do ciała, nie ściskać ani nie opinać. Zbyt mały oraz duży rozmiar wygląda nieestetycznie, a my nie czujemy się wygodnie i komfortowo. W dodatku podczas wzmożonej aktywności fizycznej, czy upalnych dni, pojawia się dodatkowy dyskomfort. Dlatego dobór rozmiaru jest niezwykle istotny również pod względem bielizny.

Męska bielizna – co wybrać?

Najczęstszy wybór wśród fasonów męskiej bielizny pada na wspomniane już slipy oraz bokserki. Często także pojawiają się szorty, które przypominają zwykłe krótkie spodenki. Tak naprawdę to, jaki model bielizny wybierzemy, zależy od naszego gustu i stylu. Przede wszystkim zwróćmy jednak uwagę, aby pod żadnym względem nie odznaczały się one pod ubraniem, ponieważ nie sprzyja to ogólnemu wyglądowi. Wielu producentów z ofertą bieliźnianą oferuje dużą ilość rodzajów męskiej bielizny, znajdziemy tam fasony o większych i mniejszych rozmiarach z różnym wariantem kolorystycznym. Do wyboru mamy bokserki męskie na prezent, na święta, oddychające, do spania czy z długą nogawką. Szeroki dobór pozwala nam zauważyć, że męska bielizna stanowi swego rodzaju modowy trend.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.