Jak nosić płaszcz oversize?

Styl typu oversize wkradł się właściwie we wszystkie możliwe elementy garderoby. Po bluzki, spodnie, bluzy, a także i płaszcze. Podpowiemy jak dobrać idealny płaszcz oversize, który sprawdzi się na jesień.

Jak dobra odpowiedni płaszcz oversize?

Wybierając płaszcz oversize oczywiście powinniśmy zacząć od rozmiaru. Wybierzmy rozmiar, w którym nasze rękawy będą nieco dłuższe oraz sam płaszcz powinien być np. o rozmiar lub dwa większy. Niekiedy już w sklepach mamy gotowe wymiary oversize, która jest uniwersalna dla każdego typu sylwetki. Wtedy nie przesadzimy z tym efektem  a nasza sylwetka nie ucierpi na tym zbyt mocno i nie będziemy czuć się zbyt przytłaczająco. Zwróćmy również uwagę na długość takiego płaszcza, ponieważ w zależności od typu sylwetki będzie leżał nieco inaczej.  Wysokie kobiety mogą wybrać płaszcz nawet do ziemi pod warunkiem, że chcą podkreślić dodatkowo swój aut, jakim jest wzrost. Jeśli nie chcą zwracać uwagę na niego uwagę, mogą postawić na płaszcz do połowy łydek, który sprawdzi się idealnie także kobiet średniego wzrostu. Z kolei dla niskim osób najlepsze będzie okrycie wierzchnie maksymalnie do kolan.

Z czym nosić płaszcz?

Najlepiej do tego typu odzieży sprawdzą się dopasowane ubrania – ołówkowa spódnica bądź sukienka, spodnie o kroju rurek oraz przylegająca koszula. Oczywiście nie jest to obowiązek, ponieważ kobiety o drobniejszej figurze mogą poszaleć z doborem odzieży do płaszcza oversize. Wszystko zależy od sylwetki oraz  i tego, jak się czujemy z danym zestawieniem. Ponadto przy wyborze okrycia wierzchniego powinniśmy zwrócić uwagę również na kolorystykę, która jest ważna do określonego typu urody. Niektóre kolory nie będę idealnie leżeć na tych samych osobach. Dlatego warto przyjrzeć się odcieniom, jakie ma dany płaszcz i spróbować wybrać odpowiedni dla danej urody. Płaszcz damski typu oversize to idealny element w Twojej garderobie.

 

Wymiana ogumienia
Wymiana opon to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania i zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. W tym artykule...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.