Stylówka lipca – punkowcy

W tym miesiącu pragniemy rozpocząć nowy cykl artykułów o tematyce modowej, gdzie będziemy starali się przybliżyć Wam poszczególne rodzaje stylizacji, które odpowiadają przykładowym grupom subkultur czy też gwiazd. Będziemy inspirować się na bieżąco zmieniającymi się trendami i przedstawiać najciekawsze połączenia. Poniżej postanowiliśmy dokładniej opisać styl punkowców, co zaczęło się od zwiększającej się popularności creepersów na międzynarodowych wybiegach. Sprawdźcie, co jeszcze ich charakteryzuje i jak można rozpoznać współczesnego punka w dzisiejszym świecie.

Krótko o punkach

Zapewne jeśli słyszałeś kiedykolwiek o punkowcach, to kojarzysz ich z kilkoma pojęciami jak: bunt, indywidualizm i sprzeciw wobec systemu. To najczęściej słyszane słowa, które faktycznie potrafią oddać ogół idei wyznawanych przez tą subkulturę. Jednak to nie wszystko, co można o nich powiedzieć – przede wszystkim jest to grono osób, które nie zgadzają się na obecny styl życia, panującą politykę i szukają własnych rozwiązań. Nie godzą się na zło, które panuje na świecie, a wręcz przeciwnie do ich stylu i powszechnego przekonania dążą do pokoju i harmonii według ich własnych zasad. Co więcej, nie podążają za nurtem ogółu, a cały czas stanowią o swojej wolności, niezależności i indywidualność. Wszystko to wyrażająca za pomocą muzyki, słów, przekonać, a także mody, na której chcielibyśmy się dzisiaj skupić.

Podstawy stylu

W tym przypadku nie ma dużego rozróżnienia na ubrania męskie i damskie, ponieważ ich stylizacje są na tyle uniwersalne, że każdy może je śmiało nosić i dopasować do siebie. Przykładowo czarne kurtki skórzane typu ramoneska świetnie sprawdzają się u kobiet i mężczyzn, a dodatkowe aplikacje kolców, ćwieków i przeszyć są jeszcze lepszym połączeniem. Generalnie każda ich stylizacja najczęściej jest tworzona z ubrań znalezionych w second handach, które następnie przerabiają. Zatem można śmiało mówić tutaj o metodzie DIY, gdzie samodzielnie łączą ze sobą tkaniny, przeszywają je lub dodają liczne aplikacje.

Koniecznie w ich garderobie muszą znaleźć się koszule w kratę lub inne wzory, gdzie cały czas trzymamy się ciemniejszej gamy barw. Również dla kobiet doskonałą alternatywą zamiast dziurawych spodni, mogą być obcisłe spódniczki lub sukienki typu maxi. Efekt jest na swój sposób kobiecy, a nadal zachowane są podstawowe elementy stylizacji punkowej. Oczywiście skórzane torebki czy plecaki także wchodzą w grę, lecz je również należy przerobić na własny sposób. Natomiast co do obuwia, to jak wspominaliśmy wcześniej creepersy damskie w Renee zainspirowały nas do stworzenia całego artykułu. Są one typowym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a przy tym są bardzo wygodne i idealne na lato, ponieważ glany czy inne botki mogą okazać się mało praktyczne w ciągu upalnego lata. Całość stylizacji punkowej dopełniają jednak makijaż i włosy, które także powinny być wyraziste i oryginalnie wykończone.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.