Płaszcz damski na zimę – na co należy zwrócić uwagę?

Zbliżająca się zimowa aura zmusza nas do zaopatrzenia się w znacznie cieplejsze ubrania. Zwłaszcza mowa o okryciu wierzchnim i obuwiu. Kobiety w okresie jesienno-zimowym zdecydowanie cenią sobie wybór płaszcza damskiego. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Materiał i fason

Zazwyczaj wybierając płaszcze damskie zwraca się uwagę jednocześnie na jego fason, wygląd, a także na materiał. Zdecydowanie lepiej czujemy się w naturalnych tkaninach. Nasze ciało o wiele gorzej znosi ciężkie, sztuczne materiały, które dodatkowo powodują, że skóra nie oddycha i czuje się niekomfortowo. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, np. wełna, kaszmir, angora czy domieszki bawełny. Starajmy się wybierać, chociaż takie fasony, które nie są tylko i wyłącznie ze sztucznego materiału. Domieszki naturalnych tkanin będą już zdecydowanie lepszym wariantem. Należy podczas wyboru odpowiedniego płaszcza zwrócić uwagę na jego ogólny fason i wykonanie. Warto sprawdzić, czy dany model będzie leżał na naszej sylwetce odpowiednio spójnie. Możemy zdecydować się na płaszcze średniej długości, jak i maxi, które sięgają do połowy uda lub do kostki.

Postaw na kolor

W parze z modelem płaszcz naszą uwagę przykuwa również kolor. Tutaj możemy postawić na zgaszone odcienie, które będą uniwersalne oraz umożliwią nam szeroki wybór pozostałych elementów ubioru. Czarny, szary, brązowy, czy granatowy – to warianty, które wybierane są najczęściej przez kobiety. Jednak możesz postawić na bardziej intensywne kolory, które ożywią stylizację oraz garderobę. W modzie w dalszym ciągu są pastele ( szczególnie pudrowy róż). Również wśród fasonów okrycia wierzchniego możemy je spotkać. Ponadto bordo, czerwień, żółć, błękit, magenta, czy fiolet to pożądane w tym sezonie barwy. Łączone zazwyczaj ze stonowanymi elementami garderoby, np. jeansy, czy koszulki w ciemniejszych barwach.

 

Wymiana ogumienia
Wymiana opon to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania i zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. W tym artykule...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.