Najlepsze materiały na wygodne botki damskie

W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam i po krótce opisać tkaniny i materiały przeznaczone najczęściej do produkcji obuwia damskiego – botków. Po zapoznaniu się z poszczególnymi tworzywami będziesz znacznie bardziej świadoma podczas podejmowania decyzji o ich zakupie, a tym samym będziesz mogła kierować się poszczególnymi ich właściwościami czy też przyjemnością w dotyku.

Materiały skóropodobne

Ostatnio bardzo popularne i promowane przez znane blogerki modowe, które przykładowo wystąpiły w kampanii botków damskich Renee. Można było podziwiać tam między innymi obuwie wykonane z materiałów skóropodobnych, które charakteryzują się głównie miękkością, elastycznością i gładkością. Botki najczęściej są całe zabudowane i posiadają w górnej części swego rodzaju „skarpetkę”, do której wsuwa się stopę. W efekcie buty wydają się być bardzo dopasowane zarówno do stopy, jak i kostki posiadaczki.

To rozwiązanie kierujemy do odważnych i pewnych siebie użytkowniczek mody, które nie boją się nowych trendów i z chęcią kombinują łącząc je z różnymi stylizacjami. Tego rodzaju materiały syntetyczne posiadają wiele zalet, jak na przykład nowe możliwości zastosowania, przeróżne i nietypowe odcienie kolorów albo też niższa cena w porównaniu z butami wykonanymi z prawdziwej skóry. Jednak w ich przypadku należy mieć na uwadze słabszą przepuszczalność powietrza czy brak odporności na wilgoć, dlatego przy ich zakupie należy wiedzieć o wszystkim i zakładać je jako nowoczesny dodatek do stylizacji okazjonalnej niż codziennej.

Nubuk

Oto kolejna alternatywa dla botków damskich, które koniecznie muszą pojawić się w Twojej szafie. Zapewne już nieraz słyszałaś bądź też nosiłaś obuwie typu nubuk. Najczęściej podczas tłumaczenia i skojarzenia w dotyku mówi się, że przypomina on skórkę brzoskwini, która posiada na sobie delikatny meszek. Właśnie takie odczucie można mieć po pierwszym zetknięciu się z butami wykonanymi z nubuku.

Materiał ten prezentuje się świetnie na botkach, a zwłaszcza modelach jesiennych czy wiosennych, gdzie obuwia ma mniej do czynienia z wilgocią. Przy zakupie tego typu tworzywa należy mieć na uwadze konieczność dbania i pielęgnowania obuwia specjalnymi preparatami w sprayu albo maści, które pozwalają na zabezpieczenie nubuku przed przetarciami, zarysowaniami albo innymi zniszczeniami. Jednak warto posiadać chociaż jedną parę botków z nubuku, ponieważ na obcasie świetnie pasują do codziennych stylizacji z odrobiną elegancji.

Prawdziwa skóra

To już z pewnością droższa inwestycja, aczkolwiek warta swojej ceny, ponieważ po zakupie jednej pary botków damskich, będziesz mogła nacieszyć się nimi przez kilka następnych sezonów. Gwarantujemy, że jeśli będziesz o nie odpowiednio dbała i pielęgnowała, a to znaczy chroniła przed działaniem wilgoci, deszczu czy słońca, możesz spodziewać się zaoszczędzenia na butach przez kolejne lata. Wszystko to zawdzięczamy prawdziwej skórze, dzięki której botki prezentują się znakomicie, elegancko i stylowo, a tym samym są bardzo wygodne i automatycznie też podeszwa, jak i całe wnętrze buta dostosowuje się do kształtu Twojej stopy. W rezultacie nie będziesz odczuwała żadnego dyskomfortu, a jedynie szczęście i satysfakcję z dokonanego zakupu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.