Czy(m) warto inspirować się od innych?

Zdobycie natchnienia nie jest rzeczą prostą, a w szczególności kiedy chodzi o inspiracje modowe. Jednak naszym zdaniem warto poszukiwać własnego stylu i jednocześnie obserwować pozostałych, o czym dokładnie napiszemy w dzisiejszym artykule. Mowa tutaj oczywiście o modzie i najnowszych trendach, aczkolwiek można by przełożyć to również na życie osobiste i zawodowe, gdzie czasami dobrze jest brać przykład z innych, a przy tym wnosić coś własnego.

Czy inspiracja jest konieczna?

Absolutnie, że nie. Jeśli od samego początku masz swój własny pomysł na siebie i budowanie wizerunku, to nikt inny nie jest Ci potrzebny do pomocy, aczkolwiek jesteśmy zdania, że warto niekiedy posłuchać innych i brać z nich przykład, nawet dla ulepszenia siebie. Naturalnie, najlepiej jest uczyć się na własnych błędach, jednak dobrze jest unikać tych, które popełnili inni.

Mowa cały czas o modzie i tworzonych stylizacjach, gdzie czasami zdarzają się większe lub mniejsze wpadki. Jednak wówczas należy wyciągnąć wnioski i następnym razem zastosować się do nich od razu, aby wyeliminować całkowicie ryzyko popełnienia gafy modowej. Z drugiej strony jak już zauważyliśmy przydatne jest obserwowanie innych, w tym między innymi gwiazd czy ikon mody, którym oczywiście również zdarza się potknąć w kwestii doboru stylizacji. Zatem inspirowanie się niekoniecznie musi wiązać się wyłącznie z pozytywnymi aspektami, ale również nieprawidłowościami.

Natomiast natchnienie modowe może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie do końca są pewne swojego stylu albo nie potrafią go konkretnie określić. Zatem podglądanie cudzych kombinacji nie jest niczym złym, dopóki całkowicie nie kopiujemy czyjegoś stylu, a jedynie dostajemy pewnego rodzaju impulsu, który następnie możemy wykorzystać do skompletowania własnej garderoby.

Gdzie szukać weny?

Wystarczy rozejrzeć się dookoła, bo być może Twoi najbliżsi będą w stanie zainspirować Cię swoim niebanalnym stylem lub nietypowymi dodatkami czy połączeniami. Najlepiej właśnie rozpocząć poszukiwania od swojego otoczenia, a dopiero wtedy przejść nieco dalej.

Naszym zdaniem bardzo zachęcająca do modyfikowania i eksperymentowania jest marka ITALogY – odzież z Włoch, gdzie cała kolekcja męska, damska lub dziecięca została zaprojektowana z myślą o tamtejszej kulturze i obyczajach, gdzie rodowici Włosi cechują się niebywałym temperamentem i dominującą osobowością. Doskonale widać to w ich asortymencie, gdzie większość ubrań pozwala przede wszystkim na wyróżnienie się z tłumu, a więc jest też spora szansa, że odnajdziesz tam coś dla siebie.

Istnieje także wiele innych marek czy projektantów, którzy stawiają na innowacyjność i indywidualizm, jednak aby ich znaleźć radzimy zająć się głównie przeglądaniem magazynów modowych czy specjalnych reportaży ze światowych wybiegów, by odszukać wenę dla samego siebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *